درباره آسو

ایجاد معماری برای ما ارتباط بین فضای داخلی و خارجی است، یعنی زمانی که منظر، معماری و فضای داخلی به هم پیوسته اند و بر یکدیگر تأثیر می گذارند. هدف این ساختار تحت تاثیر قرار دادن کاربران برای برآوردن نیازهای آنهاست و ما آن را رسالت همیشگی خود می دانیم که عملکرد فضا را بهبود ببخشیم. شرکت آسو آب و آیینه معروف به آسوآرچ در سال 1395 توسط محمد امینی تاسیس شد. پروژه های بزرگ و کوچک هر کدام در پاسخ به نیازهای خود طراحی می شوند. می توان گفت یکی از ویژگی های آسوآرچ دیدگاه چندوجهی و میان رشته ای آن است که با در نظر گرفتن پارامترهای مختلف سعی در تلفیق معماری منظر، معماری و معماری داخلی دارد. این شرکت همچنین در زمینه تولید مبلمان و لوازم جانبی در پروژه های داخلی فعالیت دارد. دغدغه های زیادی دارد، از ایجاد یک صندلی با داستان منحصر به فردش تا طراحی یک مجموعه چند منظوره. ارزش آفرینی نیز یکی از اهداف اصلی آن است. توسعه پایدار یکی از موضوعات مهم در طراحی پروژه ها محسوب می شود و تیم آسوآرچ همواره نه تنها در زمینه معماری، بلکه در زمینه مطالعات اجتماعی، انرژی، اقتصادی، شهرسازی، محیط زیست و ترافیک با تیم های متخصص  همکاری می کند.

هدف ما در آسو

عصر مدرن با سرعت بالایی به سوی آینده در حال حرکت است. تلاش ما بر مطالعات و طراحی در معماری با رویکردهای انسانی و روانشناختی به سمت توسعه پایدار متمرکز است زیرا توسعه پایدار در محیط زیست در کنار اقتصاد و جامعه در حال تحول است. هویت و ارزش اولویت اصلی ما در معماری است و روش طراحی آسوآرچ ارتباط بین فضاهای داخلی و خارجی معماری است که از نظر ما منظر و داخلی است. تداوم و یکپارچگی در کنار خوانایی و رازآلودگی نیز از ویژگی های این معماری به شمار می رود. ما به دنبال برقراری ارتباط با تیم های مختلف در سراسر جهان و تبادل اطلاعات برای بهبود و ارائه توانایی های خود در تأثیرگذاری معماری بر مردم هستیم.

محمد امینی – موسس

محمد امینی مدرک کارشناسی ارشد معماری را از دانشگاه سوره تهران گرفت. وی شرکت آسوآرچ را تاسیس کرد و از سال 1391 با برگزاری نمایشگاه های انفرادی در زمینه طراحی و تولید مبلمان، طراحی را آغاز کرد. سپس با طراحی و مطالعه پروژه منظر چندمنظوره با دنیای معماری منظر بیشتر آشنا شد و در طول سالیان متمادی تلاش زیادی در جهت تلفیق معماری منظر، معماری داخلی و معماری و تأثیر آنها بر یکدیگر داشته است. مطالعات میان رشته ای و آگاهی از موضوعات روز معماری، ساخت و ساز، توسعه پایدار و روانشناسی از علایق وی در تولد معماری است. همانطور که در مورد خطوط خود می گوید: “من معتقدم خطوط صرف نظر از هندسه آنها انرژی دارند و با در نظر گرفتن پارامترهای موثر بر عملکرد از آنها برای ایجاد فضا استفاده می کنم. من به عنوان یک معمار از فضا به عنوان ابزاری استفاده می کنم که از طریق آن سعی می کنم ارزش ها را بیان کنم. و هویت به طوری که کاربر که بیشتر اوقات او را نمی شناسم، بتواند معماری را درک کند و با آن صحبت کند.”

همکاران آسو

shadab.gashtasbi
طراحی شهری شاداب گشتاسبی
zahra.ardalanifar
معمار زهرا اردلانی فر
fatemeh.maleki
معمار فاطمه ملکی

همکاران سابق مجموعه ما

mohadeseh.mohammadi
معمار محدثه محمدی
delnaz.mahmoudi
معامر دلناز محمودی
alireza.moloudi
معمار علیرضا مولودی